אודותינו

משרד עורכי הדין גלעד נרקיס מתמחה בתחומי המשפט המסחרי על ענפיו השונים ובתחום הבנקאות, החברות, המקרקעין והליכי חדלות פירעון.

ראש המשרד ומייסדו, עו"ד גלעד נרקיס, מוכר כבר-סמכא בתחומו. בין היתר מחברם של סדרת ספרים בתחום הבנקאות – "חובות החלות על הבנקים", המצויה בשימוש מרבית עורכי הדין העוסקים בתחום, וכן הסדרה "פרקים בדיני בנקאות" והספרים "חוק אשראי הוגן" ו- "החוזים הבנקאיים"..

לזכות המשרד הצלחות, תקדימים ופסקי דין מהותיים. המשרד הביא בין היתר לשינוי הלכה בתחום דיני השטרות והבנקאות בבית המשפט העליון (הלכת גויסקי), וביטל לאחר 53 שנים הלכה שנועדה להגן על הבנקים מפני שיקים פגומים. עד שההלכה בוטלה, נהנו הבנקים וגופי אשראי אחרים מהאפשרות לממש שיקים דחויים שהתגלגלו לידיהם גם אם נפלו בהם פגמים צורניים. גם לאחר שבנק לאומי הגיש בקשה לדיון נוסף בפני הרכב מורחב של 7 שופטים, אישרו שופטי בית המשפט העליון בהרכב המורחב, את ביטול ההלכה. המהלך חולל שינוי דרמטי בהתנהלות המסחר בשיקים.

תחום התמחותו העיקרי של עו"ד גלעד נרקיס הוא תביעות כנגד המערכת הבנקאית. עו"ד נרקיס משמש ככונס נכסים, כמפרק וכמנהל מיוחד מטעם בתי המשפט.
בשנת 2019 סיים עו"ד נרקיס את לימודי התואר השני (LL.M) במסלול מחקרי עם תיזה בהצטיינות, בהנחיית פרופ' גלברד. התיזה עסקה בחוזה הבנקאי כחוזה יחס וראתה אור כספר בשנת 2019.

עו"ד נרקיס מכהן כיו"ר (משותף) של וועדת הבנקאות של לשכת עורכי הדין, מרצה בפורומים רבים ובין היתר בלשכת עורכי הדין, בפני רשמים במסגרת המכון להשתלמות רשמים, ובפורומים מקצועיים שונים. עו"ד נרקיס שירת שנים רבות במילואים, ובתפקידו האחרון שימש כסמג"ד (רב סרן במיל').